ბიზნესისა და მენეჯმენტის ფონდის პროგრამა
ფონდი ბიზნესსა და მენეჯმენტში მიზნად ისახავს სტუდენტებს მიაწოდოს საფუძველი როგორც ცოდნაში, ასევე აკადემიურ უნარებში.
ფონდი ბიზნესსა და მენეჯმენტში მიზნად ისახავს სტუდენტებს მიაწოდოს საფუძველი როგორც ცოდნაში, ასევე აკადემიურ უნარებში. ეს მოიცავს ინტელექტუალური, პრაქტიკული და ინგლისური ენის ცოდნის აუცილებელ დონეს, რათა მათ შეძლონ სამაგისტრო პროგრამაში შესვლა და უფრო სპეციალიზებული საგნებისთვის მომზადება.
ამ კურსის მსურველებმა უნდა დაასრულონ 12 წლიანი სკოლა და მიაღწიონ IELTS ქულას 5.5.
- ძირითადი აკადემიური უნარები
- აკადემიური ინგლისური |
- მათემატიკის საფუძვლები
- ეკონომიკა I (მაკროეკონომიკა)
- საზოგადოება და კულტურა საქართველოში
- აკადემიური ინგლისური ||
- ეკონომიკა II (მაკროეკონომიკა) (5ECTS)
- ინგლისური ბიზნესისთვის
- საერთაშორისო გარემო
- შესავალი ფინანსებში (5 ECTS)
- შესავალი ბიზნესის სამყაროში (5 ECTS)
პროგრამის ძირითადი მიზნებია:
- გააძლიეროს სტუდენტების თვითგანვითარება, ზოგადი, ინგლისური ენის, სასწავლო და ინტერპერსონალური უნარები, რომლებიც აუცილებელია დიპლომის სწავლისთვის;
- მოსწავლეებს განუვითარდეთ ლოგიკური არგუმენტების აგების და არგუმენტების ნათლად გადმოცემის უნარი;
- დაეხმარეთ სტუდენტებს შეიძინონ და გამოიყენონ ეფექტური კითხვის, აკადემიური ლექსიკის განვითარებისა და აკადემიური კვლევის უნარების სტრატეგიები, რათა აღმოაჩინონ და გააგრძელონ სწავლა ეთიკური პრინციპების შესაბამისად;
- წაახალისეთ სტუდენტები გახდნენ დამოუკიდებელი და პასუხისმგებელი მოსწავლეები, ურთიერთქმედებენ სასწავლო რესურსების ფართო სპექტრთან და ავლენენ კრიტიკულ ანალიზს და შეფასებას თეორიისა და პრაქტიკის ინტეგრაციისა და შესაძლო გადაწყვეტილებების შესწავლისას;
- მომავალ სასწავლო კურსთან დაკავშირებული აკადემიური საგნების შესავალი ცოდნის განვითარება.
პოლიტიკური მეცნიერების ფონდის პროგრამა ამზადებს საერთაშორისო სტუდენტებს უცხოური უნივერსიტეტების საბაკალავრო პროგრამებისთვის. პოლიტიკური მეცნიერების ფონდის პროგრამა არის ხიდი სასკოლო სწავლასა და უცხოურ უნივერსიტეტებში სწავლას შორის. პროგრამა საშუალებას გაძლევთ გაეცნოთ ზოგიერთ საგანს ხარისხის დონეზე.
აირჩიეთ პოლიტიკური მეცნიერების ფონდის პროგრამა, თუ დაასრულეთ 12 წლიანი სწავლა და მიაღწიეთ IELTS 5.5 ქულას

Business and Management Foundation Programme
The Foundation in Business and Management is intended to provide students with a foundation in both knowledge and academic skills.
The Foundation in Business and Management is intended to provide students with a foundation in both knowledge and academic skills. This includes the necessary level of intellectual, practical and English Language skills to enable them to enter a degree programme and prepare them for more specialist subjects.
Applicants for this course are expected to have completed 12 years of schooling and to have achieved an IELTS score of 5.5.
1. Key Foundation Skills
2. English for Academic Purposes I
3. Essential Mathematics
4. Economics I (Microeconomics)
5. Society and Culture in Georgia
1. English for Academic Purposes II
2. Economics II (Macroeconomics)
3. English for Business
4. International Studies
5. Introduction to Financial Studies
6. Introduction to the World of Business
• The main aims of the programme are to:
• Enhance students’ self-development, general, English language, study and interpersonal skills necessary for studying for a degree;
• Develop in students the ability to construct logical arguments and to communicate arguments clearly;
• Help students acquire and practice strategies for effective reading, academic vocabulary development and academic research skills to discover and continue learning in accordance with ethical principles;
• Encourage students to become independent and responsible learners, interacting with a wide array of learning resources and exhibiting critical analysis and evaluation in integrating theory and practice and exploring possible solutions;
• Develop introductory knowledge of academic subjects related to future course of study.
Political Science Foundation Programme prepares international students for undergraduate programmes at foreign universities. Political Science Foundation Programme is a bridge between school study and study at foreign universities. The programme gives you an insight into some of the subjects on offer at the degree level.
Choose Political Science Foundation Programme if you have completed 12 years of schooling and have achieved an IELTS score of 5.5.