მიღება მასწავლებლის მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამაზე
ბრიტანული სასწავლო უნივერსიტეტი საქართველოში აცხადებს რეგისტრაციას - მასწავლებლის მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამა (დაწყებითი, საბაზო და საშუალო საფეხურის ინგლისური ენის მასწავლებელი)
სწავლის წლიური საფასური: 2250 ₾
სწავლების ენა: ქართული
დაშვების წინაპირობა: პროგრამაზე დაიშვება პირი, რომელიც ფლობს ბაკალავრის, მაგისტრის და / ან მათთან გათანაბრებულ აკადემიურ ხარისხს ეროვნული სასწავლო გეგმის შესაბამის საგანში / საგნობრივ ჯგუფში და რომელსაც დადასტურებული აქვს საგნობრივი კომპეტენცია შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის მიერ ორგანიზებული გამოცდით. კანდიდატმა ასევე წარმატებით უნდა გაიაროს შიდასაუნივერსიტეტო გამოცდა გასაუბრების სახით.
ონლაინ სარეგისტრაციო ფორმა
პროგრამაზე ჩარიცხვის მსურველებმა შიდასაუნივერსიტეტო გამოცდაზე რეგისტრაციისას ონლაინ სარეგისტრაციო ფორმაში უნდა ატვირთონ შემდეგი დოკუმენტები:
- განცხადება გამოცდაზე რეგისტრაციის შესახებ - განცხადების ფორმა;
- პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის (პირადობის მოწმობა/პასპორტი) ასლი; მოქალაქეობის არმქონე პირების შემთხვევაში - ბინადრობის დოკუმენტის ასლი;
- ცნობა სსიპ შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრიდან, საგამოცდო ბარათი ან სხვა დოკუმენტი, რომელიც ადასტურებს აპლიკანტის მიერ საგნის გამოცდის ჩაბარებას, აპლიკანტის საგამოცდო საიდენტიფიკაციო კოდის, მიღებული და მინიმალური გამსვლელი ქულის მითითებით.
მნიშვნელოვანი თარიღები
განისაზღვრება მოგვიანებით
შიდასაუნივერსიტეტო გამოცდასთან დაკავშირებული ინფორმაცია
შიდასაუნივერსიტეტო გამოცდის მაქსიმალური შეფასებაა 20 ქულა, ხოლო მინიმალური ქულაა 11 (შიდასაუნივერსიტეტო გამოცდის შეფასების კრიტერიუმები).
ზეპირ გამოცდაზე კანდიდატმა უნდა შეძლოს, გამოავლინოს:
- მასწავლებლის მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამაზე სწავლის მოტივაცია და სამომავლო გეგმები პროფესიული განვითარებისა და კარიერული კუთხით;
- ზოგად განათლებაში და დარგში არსებული სიახლეების შესახებ ინფორმირებულობა და მათი მიმღებლობა.
მოტივაციის გამოსავლენად, კანდიდატმა უნდა ისაუბროს, თუ როგორ დაეხმარება მასწავლებლის მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამაზე სწავლა პროფესიული განვითარებისა და კარიერული კუთხით დასახული მიზნებისა და გეგმების განხორციელებაში.
ზოგად განათლებაში და დარგში არსებული სიახლეების შესახებ კანდიდატის ინფორმირებულობა და სიახლეების მიმღებლობა დადგინდება კომისიის წევრების მიერ რელევანტური კითხვების დასმით.
აპელაციასთან დაკავშირებული ინფორმაცია
გასაუბრების შედეგების სააპელაციო განაცხადების წარმოდგენა შესაძლებელია უნივერსიტეტის კანცელარიაში ან ბრიტანული უნივერსიტეტის ოფიციალური ელექტრონული ფოსტის (info@britishuni.edu.ge) მეშვეობით, შესაბამისი ფორმითსააპელაციო განაცხადის ფორმა).

Application for the Teacher Training Educational Programme
The British Teaching University in Georgia announces the opening of registration for the Teacher Training Educational Programme (English Language Teacher for Primary, Lower Secondary and Upper Secondary Levels).
Annual tuition fee: 2,250 ₾
Teaching language: Georgian
Prerequisite for admission: a person who holds a bachelor’s, master’s and/or equivalent academic degree in the relevant subject/subject group of the national curriculum and whose subject competence has been confirmed by an exam organised by the National Assessment and Examinations Center will be admitted to the programme. The candidate must also successfully pass the university-organised examination in the form of an interview.
Online Registration Form
Those wishing to enroll in the programme must upload the following documents in the online registration form when registering for the university-organised examination:
• Statement on registration for the examination – Statement form
• Copy of an identity document (identity card/passport); in the case of stateless persons – a copy of the residence document;
• A certificate from the National Assessment and Examinations Center/Examination Card/other document confirming passing the subject examination by the applicant, indicating the applicant’s examination identification code, obtained and minimum passing score.
•
Important Dates
Will be defined later.
Information Related to the University-Organised Examination
The university-organised exam is evaluated with 20 points, out of which the minimum threshold of a positive assessment is 11 points.
At the oral exam, the candidate must be able to demonstrate:
• motivation for studying on the teacher training educational programme and future plans in terms of professional development and career;
• awareness and acceptance of news and innovations in general education and the subject field.
To demonstrate motivation, the candidate should talk about how the programme will help him/her in his/her professional development and achievement of career goals.
The candidate’s awareness of news and innovations in general education and the subject field will be determined through relevant questioning by the members of the committee.
Information Related to the Appeal
Appeals of interview results can be submitted to the university office or through the official e-mail of the British University in Georgia (info@britishuni.edu.ge) in the appropriate form (appeal application form).