ამ კურსის მსურველებმა უნდა დაასრულონ 12 წლიანი სკოლა და მიაღწიონ IELTS ქულას 5.5.
- წერილობითი და ზეპირი უნარების გამოყენებით შეიძლება განიხილონ პოლიტიკა და ეკონომიკასთან დაკავშირებული საკითხები
სემესტრი | |
1
|
| |
2 |
პოლიტიკური მეცნიერების ფონდის პროგრამა ამზადებს საერთაშორისო სტუდენტებს უცხოური უნივერსიტეტების საბაკალავრო პროგრამებისთვის. პოლიტიკური მეცნიერების ფონდის პროგრამა არის ხიდი სასკოლო სწავლასა და უცხოურ უნივერსიტეტებში სწავლას შორის. პროგრამა საშუალებას გაძლევთ გაეცნოთ ზოგიერთ საგანს ხარისხის დონეზე.
აირჩიეთ პოლიტიკური მეცნიერების ფონდის პროგრამა, თუ დაასრულეთ 12 წლიანი სწავლა და მიაღწიეთ IELTS 5.5 ქულას
პროგრამის წარმატებით დასრულება საშუალებას მოგცემთ გაიაროთ ბაკალავრიატის ხარისხი უცხოურ უნივერსიტეტებში.

Political Science Foundation Programme
Applicants for this course are expected to have completed 12 years of schooling and to have achieved an IELTS score of 5.5.
- The graduate knows the basic principles of micro and macroeconomics;
- Can critically assess the problems of international politics;
- Knows the basic strategies of political communication;
- Using written and oral skills can discuss issues related to politics and economics
Semester | |
1
|
| |
2 |
Political Science Foundation Programme prepares international students for undergraduate programmes at foreign universities. Political Science Foundation Programme is a bridge between school study and study at foreign universities. The programme gives you an insight into some of the subjects on offer at the degree level.
Choose Political Science Foundation Programme if you have completed 12 years of schooling and have achieved an IELTS score of 5.5.
Successfully completing the programme will allow you to progress to an undergraduate degree at foreign universities.