ბრიტანული სასწავლო უნივერსიტეტი საქართველოში მასწავლებლის საგნის გამოცდისთვის (ინგლისური ენა - I-XII კლასი) მოსამზადებელ კურსებს იწყებს. საგნის კომპეტენციის დადასტურების მსურველთათვის ხელმისაწვდომია ინტენსიური და გრძელვადიანი კურსები.
ინტენსიური კურსი
საგნის კომპეტენციის დადასტურების მსურველებს ოთხკვირიანი ინტენსიური კურსის განმავლობაში საშუალება ექნებათ გაეცნონ ტესტის ფორმატს, გამოსცადონ საკუთარი ცოდნა და უნარები იმიტირებულ გამოცდებზე და მიიღონ პრაქტიკული რჩევები ტრენერისგან.
- თარიღები: 13 თებერვალი - 17 მარტი, 2023
- რეგისტრაციის ბოლო ვადა: 8 თებერვალი, 2023
- სესიების რაოდენობა: 8 ორსაათიანი გაკვეთილი, 3 მოდელირებული ტესტი: კურსის დასაწყისში, მიმდინარეობისას და დასრულების შემდეგ
- კურსის საფასური: 100 ლარი
გრძელვადიანი კურსი
საგნის კომპეტენციის დადასტურების მსურველებს სამთვიანი კურსის განმავლობაში საშუალება ექნებათ სიღრმისეულად გაეცნონ საგამოცდო ფორმატს, ტესტირების პრინციპებს, რამდენჯერმე გამოსცადონ საკუთარი ცოდნა და უნარ-ჩვევები იმიტირებულ გამოცდებზე და მიიღონ პრაქტიკული რჩევები ტრენერისგან. ამავდროულად, გრძელვადიანი კურსის ერთ-ერთი მთავარი მიზანი იქნება, აპლიკანტებმა გაიუმჯობესონ ოთხივე ენობრივი უნარი (კითხვა, მოსმენა, საუბარი და წერა).
- თარიღები: 20 მარტი - 26 ივნისი, 2023
- რეგისტრაციის ბოლო ვადა: 10 მარტი, 2023
- სესიების რაოდენობა: 24 ორსაათიანი გაკვეთილი, 4 მოდელირებული ტესტი: კურსის დასაწყისში, მიმდინარეობისას და დასრულების შემდეგ
- კურსის საფასური: 300 ლარი (შესაძლებელია გადანაწილება სამ თვეზე)
სწავლების პროცესი მიმდინარეობს რეალური საგამოდო ტესტის მსგავსი სავარჯიშოების გამოყენებით. სასწავლო კურსების მსმენელები უზრუნველყოფილი იქნებიან ყველა საჭირო რესურსით.
კურსებს გაუძღვება მასწავლებლის მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამის (დაწყებითი, საბაზო და საშუალო საფეხურის ინგლისური ენის მასწავლებელი) ხელმძღვანელი, ასისტენტ-პროფესორი თეონა ხაჩიძე.
დააჭირეთ რეგისტრაციისთვის
გაითვალისწინეთ, რომ შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის მიერ ორგანიზებული საგნის გამოცდის წარმატებით ჩაბარების შემდეგ, ბრიტანული სასწავლო უნივერსიტეტის 60-კრედიტიან პროგრამაზეჩარიცხვის შემთხვევაში, კურსში გადახდილი თანხა სრულად დააკლდება პროგრამაზე სწავლის საფასურს.

Preparation Course for the Teacher's Subject Examination
British Teaching University in Georgia is starting preparatory courses for the teacher’s subject exam (English language – Grade 1-12). Intensive and long-term courses are available for those wishing to confirm subject competence.
Intensive course
During the four-week intensive course, those wishing to confirm subject competence will have the opportunity to familiarise themselves with the test format, test their knowledge and skills on simulated exams, and receive practical advice from the trainer.
• Dates: February 13 – March 17, 2023
• Registration deadline: February 8, 2023
• Number of sessions: 8 two-hour lessons, 3 model tests: at the beginning, during and after the course
• Course fee: 100 GEL
Long term course
During the three-month course, those who wish to confirm their competence in the subject will have the opportunity to learn in depth about the exam format, testing principles, test their knowledge and skills several times on simulated exams and receive practical advice from the trainer. At the same time, one of the main objectives of the long-term course will be for the applicants to improve all four language skills (reading, listening, speaking and writing).
• Dates: March 20 – June 26, 2023
• Registration deadline: March 10, 2023
• Number of sessions: 24 two-hour lessons, 4 model tests: at the beginning, during and after the course
• Course fee: 300 GEL (can be spread over three months)
The teaching process is carried out using exercises similar to the real test. Students of training courses will be provided with all necessary resources.
The courses will be led by the head of the Teacher Training Educational Programme (English Language Teacher for Primary, Lower Secondary and Upper Secondary Levels), assistant professor Teona Khachidze.
Click here for registration.
Note that after successfully passing the subject exam organised by the National Assessment and Examinations Center, in case of enrolment in a 60-credit programme of British Teaching University in Georgia, the amount paid for the course will be fully deducted from the tuition fee for the programme.
Tell us a little about yourself and we’ll help with the rest. Our convenient online application tool only takes 10 minutes to complete.
After you submit your application, an admissions representative will contact you and will help you to complete the process.
Once you’ve completed your application and connected with an admissions representative, you’re ready to create your schedule.